Стоколос безостий (Bromus inermis) цінна верхова кореневищна трава заввишки до 150см з великою кількістю видовжених густо облистяних вегетативних пагонів. Завдяки цьому його добре поїдають тварини.
Навесні
відростає рано і дає високий урожай зеленої маси (до 100 ц/га сіна). Її необхідно скосити до фази цвітіння, оскільки пізніше вона грубішає. У 100кг пасовищного корму міститься 29к.о. і Зкг протеїну, у 100кг сіна 47-52к.о. і 3-5,5кг протеїну. Стоколос безостий дає два повноцінних укоси.
На пасовищах витримує до п’яти циклів випасання. Стійкий до витоптування худобою. Тривалість продуктивного використання від 6-8 – до 10 і більше років. Максимальну врожайність дає на 2-3 рік вегетації.
Має добре розвинену кореневу систему, що досягає глибини 2м і більше. Цим пояснюється його висока посухостійкість. Він може добре рости і давати високі врожаї сіна в посушливих умовах степової зони при 400мм опадів за рік. Поряд з цим стійкий до затоплення, лучні форми витримують затоплення повеневими водами до 45 днів, а степові – до 30 днів. Витримує весняний намул до 10см. Але не переносить близького залягання підґрунтових вод. Стоколос безостий відноситься до зимостійких культур.
Невибагливий до клімату і грунтів. Краще росте на помірно зволожених, родючих, супіщаних та суглинкових грунтах та осушених торфовищах. Висівають його і на легких сухих малородючих, карбонатних, піщаних грунтах. Він швидко витісняє з травостою інші трави. Заболочені і засолені грунти непридатні. На засолених витісняється пирієм повзучим.
Стоколос висівають у травосумішах із злаковими і бобовими травами. Особливо підходить він для висівання з еспарцетом і люцерною на схилах.
Сіють одночасно з озимими або рано навесні. За звичайної рядкової сівби норма висіву стоколосу становить 18-20 кг/га, у сумішах 8-10 кг/га. Глибина загортання насіння: від 1,5-2,0 см на важких грунтах до 3,0-4,0 см — на легких.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.